Niezawodne maszyny konwencjonalne.
Na każdą kieszeń.

Social media
Dłutownice
Dłutownice

Dłutownica do metalu

Dłutownice do dłutowania zarówno powierzchni zewnętrznych jak i wewnętrznych, idealnie przystosowanych do wykonywania wielu rodzajów rowków wpustowych. Mają bardzo szerokie zastosowanie, nadają się zarówno do produkcji seryjnej jak i jednostkowej, między innymi dzięki posuwie przyspieszonym we wszystkich osiach. Dłutownice to wydajne urządzenia służące przede wszystkim do dłutowania zarówno powierzchni zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Są świetnie przystosowane do wykonywania różnych rodzajów rowków wpustowych. Umożliwiają wykonanie rowków o dowolnych szerokościach, które nie będą przekraczać maksymalnej szerokości roboczej urządzenia. Dłutowanie to prosta technologicznie operacja, którą można w łatwy sposób zautomatyzować i zmechanizować. W naszej ofercie dostępnych jest wiele dłutownic, do rowków różnej wielkości.

Dłutownice – zastosowanie

Dłutownice mają szerokie zastosowanie. Są wykorzystywane do obrabiania różnego rodzaju powierzchni przy pomocy skrawania. Będą odpowiednie zarówno do produkcji seryjnej, jak i jednostkowej, między innymi dzięki posuwie przyspieszonym we wszystkich osiach. Dłutownica do metalu jest wykorzystywana głównie do wykonywania rowków wpustowych, wielowypustowych, zazębień sprzęgłowych, otworów kształtowych i innych
Zobacz maszyny
Frezarki
Frezarki
Frezarki uniwersalne z głowicą skrętną w lewo i prawo, przechyloną do przodu i do tyłu. Posiadają wysuwną i skrętną belką wrzeciennika w osi pionowej, wysuwaną pinolę. Ze względu na swą uniwersalność i bardzo duże możliwości technologiczne jest szeroko stosowana w jednostkowej i seryjnej produkcji elementów oraz w narzędziowniach .Posiada Bezstopniową regulacja obrotów wrzeciona , bezstopniowe posuwy stołu, hartowane prowadnice stołu o prostokątnym przekroju, centralne smarowanie prowadnic, Duży poprzeczny posuw stołu. Możliwość zainstalowania głowicy dłutującej oraz innych głowic. Możliwość pneumatycznego mocowania narzędzia. W standardzie wyposażona w odczyt 3 osi. Frezarki to bardzo uniwersalne urządzenia  Używa się ich do wykonywania prac naprawczych w warsztatach czy w halach produkcyjnych. Mogą być wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu do obróbki różnego typu elementów .

Frezarki uniwersalne

Popularnym narzędziem są uniwersalne frezarki z głowicą skrętną w lewo i w prawo, przechylanną do przodu i do tyłu. Mają one wysuwną i skrętną belką wrzeciennika w osi pionowej, wysuwaną pinolę. Umożliwiają wykonywanie posuwów w kilku osiach. Takie frezarki pozwalają na obróbkę również większych przedmiotów. Frezarki są często wykorzystywane w jednostkowej i seryjnej produkcji elementów oraz w narzędziowniach. Ich dużym plusem jest wysoka uniwersalność i duże możliwości technologiczne.

Frezarki – rodzaje

Frezarka to rodzaj obrabiarki – narzędzie wykonuje ruch obrotowy, a element obrabiany zamocowany na stole, wykonuje ruch posuwisto-zwrotny  w dwóch kierunkach .. W naszej ofercie znajdziesz różne modele frezarek – m.in. frezarkę do metalu,   frezarki pionowe, konsolowe, frezarki z głowicą skrętną, narzędziowe oraz uniwersalne.
Zobacz maszyny
Przecinarki taśmowe
Przecinarki taśmowe

Przecinarka do metalu - Przecinarka taśmowa do metalu

W naszym asortymencie można znaleźć wyłącznie wysokowydajny sprzęt do obróbki metalu, stali i aluminium producenta Bomar – w tej kategorii znalazły się przecinarki taśmowe do metalu wyposażone w solidną taśmę tnącą. Znajdują one doskonałe zastosowanie między innymi w warsztatach ślusarskich, a także w zakładach produkcyjnych z różnych gałęzi przemysłu. Przecinarki taśmowe do metalu, które oferujemy, to modele: ręczne – w których podnoszenie oraz opuszczanie ramienia odbywa się manualnie, grawitacyjne – podnoszenie ramienia jest manualne, jednak opuszczanie zapewnia już tłumik hydrauliczny. półautomatyczne-podnoszenie ,opuszczanie ramienia oraz zacisk materiału hydrauliczny automatyczne-progamowana długość i ilość ciętego materiału pracuje w cyklu automatycznym. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi poniżej modelami przecinarek taśmowych do metalu, aby zapoznać się z ich szczegółowymi możliwościami oraz dodatkowymi funkcjami.

Przecinarki taśmowe

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór maszyn do obróbki metalu – między innymi są to profesjonalne przecinarki taśmowe, czyli popularne piły taśmowe. Są to solidne i wydajne urządzenia wykorzystywane w produkcji oraz przemyśle w szerokim zakresie.

Przecinarka do metalu – urządzenie o dużych możliwościach

Przecinarka taśmowa ma zastosowanie we wszystkich rodzajach zakładów produkcyjnych. Do jej zalet należą duże możliwości w zakresie automatyzacji procesu cięcia, co ułatwia przebieg prac. Wybierając przecinarkę, zwróć uwagę na rodzaj detali poddawanych obróbce. Znaczenie ma rodzaj i wielkość materiału. Ważną kwestią jest też precyzja niezbędna przy konkretnych pracach czy danym projekcie. Przecinarki taśmowe są prostsze w eksploatacji, a zapewniają większą powtarzalność cięć i stabilność.

Przecinarka taśmowa do metalu

Przecinarka do metalu należy do grupy urządzeń przygotowawczych, które pozwalają na obróbkę półfabrykatów. Następnie trafiają one do dalszej obróbki. Oferujemy wysokiej jakości przecinarki do metalu, o różnej mocy i możliwościach zastosowania. Porównaj wybrane modele lub skontaktuj się z nami – nasi fachowcy pomogą w doborze. W ofercie mamy przecinarki taśmowe poziome i pionowe.
Zobacz maszyny
Szlifierki
Szlifierki
Szlifierki umożliwiają obróbkę przedmiotów z metalu lub z tworzyw sztucznych skrawalnych za pomocą ściernic. Używane są głównie do wykańczania utwardzonej powierzchni, która wcześniej została obrobiona innymi metodami. Szlifierki znajdują zastosowanie przy prostych jak i złożonych powierzchniach i kształtach przedmiotów wcześniej obrobionych za pomocą innych metod. Posiadamy m.in. szlifierki: -szlifierki do płaszczyzn -szlifierki do wałków i otworów -szlifierki narzędziowe -szlifierka do metalu -szlifierka do otworów -szlifierka narzędziowa

Szlifierki

W tej kategorii prezentujemy profesjonalne szlifierki do prac w przemyśle. Są niezbędne w każdym warsztacie, gdzie są używane przede wszystkim do wykańczania utwardzonej powierzchni, która już została obrobiona innymi metodami.

Wydajne i solidne szlifierki do zadań profesjonalnych

Jeśli nie wiesz, którą wybrać, nasi fachowcy służą radą – może to być m.in. szlifierka do otworów, do metalu, do płaszczyzn, do otworów i wałków czy szlifierka narzędziowa. Nasze urządzenia są wykorzystywane głównie do zadań profesjonalnych. Nadają powierzchni ostateczny kształt. Sprawiają, że szlifowany materiał staje się gładki, a obróbka jest bardzo dokładna.

Duży wybór szlifierek

Szlifierka do otworów. Służy do końcowego wykańczania otworów wykonanych w metalowych elementach oraz powierzchni elementów metalowych typu walcowatego. Nadaje się do zastosowania w produkcji narzędzi i form, a także do produkcji seryjnych. Szlifierka do metalu. To często wykorzystywane maszyny. Służą m.in. do ostrzenia, formowania lub wygładzania elementów. Są bardzo funkcjonalne, wydajne i dokładne. Szlifierka narzędziowa. Dzięki niej można przywrócić pierwotną jakość cięcia frezów, narzędzi stopniowych i profilowych, noży tokarskich, wierteł, rozwiertaków czy pogłębiaczy, a także wydłużyć ich żywotność. Szlifierka narzędziowa ma uniwersalne zastosowanie – to must have w warsztatach. Sprawdź naszą ofertę. Gwarantujemy szeroki wybór szlifierek, błyskawiczną realizację zamówienia oraz fachowe doradztwo.
Zobacz maszyny
Tokarki
Tokarki

Tokarka do metalu - Tokarka uniwersalna

Tokarki do metalu – obrabiarki przeznaczone do obróbki skrawaniem przedmiotów najczęściej o powierzchni brył obrotowych (wałki, stożki, kule, gwinty wewnętrzne i zewnętrzne). Narzędziem obróbczym są najczęściej nóż tokarski, wiertło lub narzędzia do gwintowania. Toczenie z użyciem tokarki do metalu wykonuje się poprzez wprawienie obrabianego przedmiotu w ruch obrotowy, a następnie skrawanie jego powierzchni narzędziem obróbczym. Obrabiany przedmiot mocuje się w tym celu w uchwycie bądź w kłach. W ofercie posiadamy : -tokarki uniwersalne -tokarki ciężkie:średnica toczenia od 660 do 3000 mm i długości toczenia do 10.000 mm -tokarki karuzelowe

Tokarki

Tokarki to urządzenia wykorzystywane do obróbki powierzchni materiałów obrotowych zewnętrznych (toczenie) oraz wewnętrznych (wytaczanie). Są wykorzystywana od dziesiątek lat w przemyśle. Tokarki dzielą się na kilka rodzajów ze względu na rodzaj obróbki oraz typ obrabianego przedmiotu. Obróbka wybranych przedmiotów za pomocą tokarki możliwa jest na kilka różnych sposobów.

Profesjonalna tokarka uniwersalna do metalu

Tokarstwo zajmuje się obróbką metali,  i tworzyw sztucznych. Najpopularniejsze są tokarki uniwersalne, kołowe, produkcyjne, tarczowe, uchwytowe, do metalu, rewolwerowe, automaty i półautomaty tokarskie, tokarki specjalne oraz zataczarki. W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje tych specjalistycznych maszyn. Tokarki specjalne, zwane też branżowymi, są używane zwykle w przemyśle zbrojeniowym, motoryzacyjnym czy też w hutnictwie i kolejnictwie. Stosowanie nowoczesnych tokarek to obniżenie kosztów związanych z wytwarzaniem produktów.

Wydajne tokarki – zastosowanie

Tokarki są używane w zakładach przemysłowych wyposażonych w zestawy niezbędnych narzędzi. Pozwalają na wytworzenie produktów o różnych kształtach czy formach. Wysokiej klasy tokarki od renomowanych producentów są na wyposażeniu zakładów przemysłowych i warsztatów przez długie lata. Specjalistyczne i niezwykle precyzyjne maszyny znajdziesz w naszej ofercie. Nasi pracownicy są ekspertami w tej dziedzinie i doradzą odpowiedni sprzęt, który spełni konkretne potrzeby i oczekiwania.
Zobacz maszyny
Wiertarki
Wiertarki

Wiertarki - Wiertarki kolumnowe

Wiertarki słupowe firmy Heltos -Czechy oraz Newland -Chiny Wiertarki te mają stopniowaną lub płynną zmianę obrotów, która w przypadku typu CANIS zabezpieczana jest za pomocą wariatora, a w przypadku typu VEGA przetwornicą częstotliwości. Korpus wrzeciennika jest monolityczną całością, która zapewnia sztywność konstrukcji i niezawodność eksploatacyjną. Głębokość wiercenia nastawiana jest na milimetrowej podziałce. Wrzeciono pasowane jest w łożyskach kulkowych i do pozycji górnej wraca dzięki spiralnej sprężynie. Wrzeciennik tych maszyn i konsola w wykonaniu słupowym są przestawiane pionowo i obrotowe wokół kolumny. Wyposażenie elektryczne skoncentrowane jest w skrzynce na boku maszyny. Za pomocą styczników wiertarka chroniona jest przed samoczynnym uruchomieniem po zaniku napięcia. Oba typy są tak w wykonaniu stołowym, jak i słupowym. Seria Z5040 firmy Newland posiada automatyczny posuw wrzeciona.

Wiertarki

Proponujemy wiertarki firm Heltos oraz Newland – wydajne narzędzia do profesjonalnych zastosowań. Wiertarka kolumnowa to wiertarka stołowa. Służy do precyzyjnego wiercenia otworów. Wiertarkę można ustawić na wysokości stojącej osoby, wtedy nie trzeba schylać się podczas pracy.

Wiertarki dla profesjonalisty i majsterkowicza

Przydaje się do precyzyjnego wiercenia i wykonywania serii nawiertów. Wiertarka kolumnowa sprawdzi się do profesjonalnego lub przydomowego warsztatu. Wybierz urządzenie o szerokim zakresie regulacji prędkości obrotowej.
Zobacz maszyny