Niezawodne maszyny konwencjonalne.
Na każdą kieszeń.

Social media
 • category image

  Frezarki

  Frezarki uniwersalne z głowicą skrętną w lewo i prawo, przechyloną do przodu i do tyłu. Posiadają wysuwną i skrętną belką wrzeciennika w osi pionowej, wysuwaną pinolę. Ze względu na swą uniwersalność i bardzo duże możliwości technologiczne jest szeroko stosowana w jednostkowej i seryjnej produkcji elementów oraz w narzędziowniach .Posiada Bezstopniową regulacja obrotów wrzeciona , bezstopniowe posuwy stołu, hartowane prowadnice stołu o prostokątnym przekroju, centralne smarowanie prowadnic, Duży poprzeczny posuw stołu. Możliwość zainstalowania głowicy dłutującej oraz innych głowic. Możliwość pneumatycznego mocowania narzędzia. W standardzie wyposażona w odczyt 3 osi.

  Zobacz wszystkie
 • category image

  Tokarki

  Tokarki do metalu – obrabiarki przeznaczone do obróbki skrawaniem przedmiotów najczęściej o powierzchni brył obrotowych (wałki, stożki, kule, gwinty wewnętrzne i zewnętrzne). Narzędziem obróbczym są najczęściej nóż tokarski, wiertło lub narzędzia do gwintowania. Toczenie z użyciem tokarki do metalu wykonuje się poprzez wprawienie obrabianego przedmiotu w ruch obrotowy, a następnie skrawanie jego powierzchni narzędziem obróbczym. Obrabiany przedmiot mocuje się w tym celu w uchwycie bądź w kłach. W ofercie posiadamy : -tokarki uniwersalne -tokarki ciężkie:średnica toczenia od 660 do 3000 mm i długości toczenia do 10.000 mm -tokarki karuzelowe

  Zobacz wszystkie
 • category image

  Dłutownice

  Dłutownice do dłutowania zarówno powierzchni zewnętrznych jak i wewnętrznych, idealnie przystosowanych do wykonywania wielu rodzajów rowków wpustowych. Mają bardzo szerokie zastosowanie, nadają się zarówno do produkcji seryjnej jak i jednostkowej, między innymi dzięki posuwie przyspieszonym we wszystkich osiach.

  Zobacz wszystkie
 • category image

  Szlifierki

  Szlifierki umożliwiają obróbkę przedmiotów z metalu lub z tworzyw sztucznych skrawalnych za pomocą ściernic. Używane są głównie do wykańczania utwardzonej powierzchni, która wcześniej została obrobiona innymi metodami. Szlifierki znajdują zastosowanie przy prostych jak i złożonych powierzchniach i kształtach przedmiotów wcześniej obrobionych za pomocą innych metod.

  Zobacz wszystkie
 • category image

  Przecinarki taśmowe

  W naszym asortymencie można znaleźć wyłącznie wysokowydajny sprzęt do obróbki metalu, stali i aluminium producenta Bomar – w tej kategorii znalazły się przecinarki taśmowe do metalu wyposażone w solidną taśmę tnącą. Znajdują one doskonałe zastosowanie między innymi w warsztatach ślusarskich, a także w zakładach produkcyjnych z różnych gałęzi przemysłu. Przecinarki taśmowe do metalu, które oferujemy, to modele: ręczne – w których podnoszenie oraz opuszczanie ramienia odbywa się manualnie, grawitacyjne – podnoszenie ramienia jest manualne, jednak opuszczanie zapewnia już tłumik hydrauliczny. półautomatyczne-podnoszenie ,opuszczanie ramienia oraz zacisk materiału hydrauliczny automatyczne-progamowana długość i ilość ciętego materiału pracuje w cyklu automatycznym. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi poniżej modelami przecinarek taśmowych do metalu, aby zapoznać się z ich szczegółowymi możliwościami oraz dodatkowymi funkcjami.

  Zobacz wszystkie
 • category image

  Wiertarki

  Wiertarki słupowe firmy Heltos -Czechy oraz Newland -Chiny Wiertarki te mają stopniowaną lub płynną zmianę obrotów, która w przypadku typu CANIS zabezpieczana jest za pomocą wariatora, a w przypadku typu VEGA przetwornicą częstotliwości. Korpus wrzeciennika jest monolityczną całością, która zapewnia sztywność konstrukcji i niezawodność eksploatacyjną. Głębokość wiercenia nastawiana jest na milimetrowej podziałce. Wrzeciono pasowane jest w łożyskach kulkowych i do pozycji górnej wraca dzięki spiralnej sprężynie. Wrzeciennik tych maszyn i konsola w wykonaniu słupowym są przestawiane pionowo i obrotowe wokół kolumny. Wyposażenie elektryczne skoncentrowane jest w skrzynce na boku maszyny. Za pomocą styczników wiertarka chroniona jest przed samoczynnym uruchomieniem po zaniku napięcia. Oba typy są tak w wykonaniu stołowym, jak i słupowym. Seria Z5040 firmy Newland posiada automatyczny posuw wrzeciona.

  Zobacz wszystkie